O nás | Lowearth

NÁŠ CIEĽ

Vytvorili sme pohodlné oblečenie ohľaduplné k pokožke, ľuďom a životnému prostrediu, prostredníctvom ktorého chceme prispieť k rozkvetu prírody na Slovensku. V našom záujme je, aby z kúpy Lowearth kúskov mal príjemný pocit a radosť nielen ich nositeľ, ale aj príroda, ktorá je tvorcom života. Preto z každého predaného trička, či mikiny poputuje 10% na obnovu a rozšírenie lesov a rezervácií na Slovensku.  Spojili sme sily s organizáciou „Zasaď strom Make a Home“, ktorá sa snaží vysadiť 1 000 000 stromčekov v Tatrách. Zmluva Zasaď Strom + Lowearth

NAŠA FILOZOFIA

Vieš o tom, že veľká časť oblečenia sa vyrába zo syntetických materiálov a umelých vlákien, ktorým trvá desiatky rokov, kým sa rozložia? Na výrobu týchto materiálov ročne padne približne 70 miliónov stromov a oblečenie rýchleho módneho priemyslu je navrhnuté tak, aby sa čo najrýchlejšie rozpadlo.  My sa preto držíme hesla: „Pomaly ďalej zájdeš“. Podporujeme tak výrobu, ktorá je ohľaduplná k  životnému prostrediu a naše tričká sú toho hmotným výsledkom. 

AKO VZNIKLA MYŠLIENKA?

Keď sa ľudia spoja, spolu dokážu veľké veci. Preto sme sa rozhodli pomôcť lesom a to nie iba zbieraním odpadkov počas víkendových vychádzok, ale spôsobom, z ktorého môže mať každý nositeľ trička dobrý pocit a radosť. Dobrý pocit z toho, že prispel na obnovu lesov a radosť z nosenia oblečenia, ktoré je inšpirované prírodou.

Love + Wear + Earth = Lowearth

KDE SA TRIČKÁ VYRÁBAJÚ?

Tričká a mikiny sú ekologicky potláčané na Slovensku a zodpovedne šité v Južnej Ázii s cieľom vytvoriť vhodné pracovné možnosti miestnym rodinám. Výroba spĺňa normy ILO (Medzinárodná organizácia práce), ktoré sa zaviazali k neustálemu zlepšovaniu pracovných podmienok zamestnancov. 

Oblečenie podlieha certifikácii “Fair Wear Foundation”, ktorá sa zameriava na zlepšenie pracovných podmienok v textilnom priemysle, ktoré sú práve v týchto končinách veľmi slabé. Pri výrobe sa rešpektujú práva zamestnancov, počnúc od miestnych farmárov, ktorým sa poskytuje rovnako aj vzdelanie. Rovnako podlieha aj ekologickej certifikácii GOTS, kedy sa pri výrobe využíva 100% organická bavlna bez použitia chemických pesticídov. Na poliach sa nepoužívajú žiadne škodlivé látky a tak sa vytvára bezpečné prostredie pre poľnohospodárske rodiny.

Každý kúsok má na štítku číslo, podľa ktorého sa dajú dané certifikáty vyhľadať. Sociálny report pre rok 2019.

AKÁ JE TO ORGANICKÁ BAVLNA?

Bavlník je rastlina náročná na pestovanie, ktorá pre svoj rast potrebuje množstvo hnojív a pesticídov. Tričko zo 100% bavlny váži toľko, čo hmotnosť pesticídov, ktoré boli použité na vypestovanie bavlny. Pesticídy navyše tak ako nie sú ohľaduplné k životnému prostrediu, nie sú ani k pokožke. Organická bavlna je geneticky nemodifikovaná, bez použitia syntetických hnojív a pesticídov. Lowearth tričká sú vyrobené zo 100% organickej bavlny, ktorá je príjemná na nosenie a ohľaduplná k prostrediu aj pokožke.

AKO SA O TRIČKÁ STARAŤ ABY DLHO SLÚŽILI?

Tričká zodpovedajú požiadavkám textilného priemyslu a počas starostlivosti o ne je potrebné dodržiavať pracie symboli, ktoré sa nachádzajú na štítkoch. Odporúčame prať a žehliť tričká vyvrátené a žehličkou neprechádzať cez potlač.

AKO SÚ TRIČKÁ ZABALENÉ?

Tričká balíme do obálok a krabíc z recyklovaného papiera. Nálepka, ktorú lepíme na balenie je tlačená na papier bez plastových častíc, ktoré obsahuje jeho lesklá a často využívaná verzia.