Netradičné ubytovanie na Slovensku, ktoré sa stane zážitkom 2. časť
Netradičné ubytovanie na Slovensku, ktoré sa stane zážitkom 2. časť
Po prvom článku o netradičnom ubytovaní na Slovensku prinášame ďalších...

Po prvom článku o netradičnom ubytovaní na Slovensku prinášame ďalších šesť miest, ktoré dokážu ohúriť svojou osobitou dušou. Ubytovanie na Slovensku sa totiž môže stať nestarnúcim zážitkom, ku ktorému sa myseľ plná spomienok bude môcť vrátiť znova a znova. Nachádzajú sa v obklopení prírody, ktorá je studňou inšpirácie i pokoja, a poskytnú skvelý únik od rýchlosti každodenného života.

Tree House – ubytovanie v korunách stromov

Aké je to asi bývať v korunách stromov, kde jedinými susedmi sú hniezda vtákov? Vďaka dnes už dvom vyhotoveniam Tree Houses domov na stromoch si to môžeš vyskúšať. Vkusne a útulne zariadené domčeky zladené do tónov prírody ponúkajú romantiku vo dvojici, aj priestor pre veselé chvíle s deťmi. Kapacita domčekov sú 4 osoby a súčasťou pobytu sú aj raňajky. Elektrina a teplá voda zavedené síce nie sú, no v domčekoch nájdeš všetko, čo pre základnú hygienu budeš potrebovať. Teraz sa už iba stačí rozhodnúť, či dáš prednosť domčeku s dreveným mostom, či tomu s rozprávkovými schodmi. Viac o ubytovaní v korunách stromov sa dočítaš na ich stránke.

Ekvivalentom Tree Houses je aj Dubový domček v Modre alebo domček na strome v bratislavskom lese

• POLOHA:  Trenčianske Teplice Treehouse I. 48°54’21,3″N,18°10’40,7″E, Treehouse II. 48°90’63″N,18°17’77,4″E 

Fotografie: Treehouse.sk

Netradičné ubytovanie a indiánske típí pod Rozsutcom

Krásny výhľad, ticho a kľud. Zvuk áut nahrádza bzukot včiel a ovčích zvončekov, televíziu pohľad na hory a večer obloha plná hviezd. Típí je stan, ktorý sa tradične vyrábal zo zvieracej kože zavesenej na drevených koloch a jeho využitie bolo rozšírené obyvateľmi Severnej Ameriky. Vo svojej plátenej podobe toto (pre nás) netradičné ubytovanie dorazilo aj na Slovensko a usídlilo sa v prostredí zázrivskej prírody. A aby bolo okorenené o kúsok outdoorového dobrodružstva, vo vnútri, aj mimo neho sa nachádza ohnisko a priniesť si vlastný spacák je pre chladné večery povinnosť. V jeho okolí sa nachádza niekoľko turistických trás a príjemný pocit z pobytu dotvoria aj raňajky podľa vlastného výberu. Rezerváciu si môžeš vytvoriť cez Airbnb.

• POLOHA: Zázrivá 49°15’04.5″N 19°08’11.2″E

Netradičné ubytovanie na Slovensku - Indiánske típíFotografie: Airbnb/Indiánske týpí pod Rozsutcom (tepee, típee)

Divná Pani – v objatí umenia

Chcete sa ubytovať v hoteli alebo v galérii ? Otázka, na ktorú Divná Pani odpovedá: “Zostaňte iní”. Banská Štiavnica je sama o sebe poéziou, no stráviť noc v ubytovaní, ktoré je na Slovensku jediné svojho druhu ešte viac potrhne jej ľúbeznú melódiu. Toto netradičné ubytovanie chytí za srdce každého milovníka umenia, vďaka izbám, ktoré odzrkadľujú jednotlivé umelecké smery. Divná Pani predstavuje galerijný koncept prevtelený do meštianského paláca v budove, ktorú si zobralo pod svoje krídla UNESCO. Steny lemujú knihy najrôznejších žánrov, ktoré spolu s dômyselným výberom dekorácií a nábytku vytvárajú bohémsku atmosféru. Viac sa o ubytovaní dočítaš na ich stránke.

• POLOHA: Banská Štiavnica, Andreja Kmeťa 120/8, 48°27’31.5″N 18°53’39.8″E

Fotografie: Divnapani.sk

Vo vagóne na farme, ktorý prenesie späť v čase

Ako z westernového filmu. Pocit divokého západu vyvolá hádam v každom ubytovanie v prívese na farme v obklopení zvierat. Majiteľ chová pštrosy, lamy, kone a okrem iného sa venuje aj výrobe syrov, či pestovaniu ovocia a zeleniny. Historický vonkajší vzhľad dopĺňa útulný interiér, v ktorom nechýbajú vymoženosti dnešnej doby ako klimatizácia, či televízia. V cene ubytovania sú zahrnuté aj raňajky z domácich produktov a možnosť využitia bazénu, ako aj sauny. Rezerváciu si môžeš vytvoriť cez Airbnb.

Na miestnej farme sa okrem netradičného vagónu nachádza aj típi, s ktorým sa dá ubytovanie nakombinovať.

• POLOHA: Hrušov, Banská Bystrica

Netradičné ubytovanie na Slovensku western

Netradičné ubytovanie na Slovensku westernFotografie: Cozy wagon on the farm

The Grand Vígľaš – v zajatí grófa Drakula

Nie nadarmo sa hovorí, že Slovensko je krajina hradov. Na území karpatských lesov sa nachádza približne 700 hradov a zámkov s osobitou atmosférou. História zámku Vígľaš siaha až do čias Templárov, neskôr sa spája s menom rodu Luxemburcov a v súčasnosti jeho komnaty slúžia ako netradičný hotel. Apartmán Dracula sa spája s grófom, ktorého preslávilo pero spisovateľa Brama Stokera. Nachádza sa v priľahlej Starostovej bašte hradného opevnenia a jeho temnú atmosféru dotvárajú detaily ako sú lebky, kostry, reťaze, či únikový východ do lesa. Kto sa odváži nocovať v zovretí krvavého grófa? Viac sa o ubytovaní dočítaš na ich stránke.

POLOHA: Vígľaš 602, N 48.5553329179 E 19.2994111776

Ubytovanie na Slovensku - zámok Vígľaš

Ubytovanie na Slovensku - zámok VígľašFotografie: The Grand Vígľaš

Penzión Koliba – z rozprávky do rozprávky

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna koliba, v ktorej sa nachádzala rozprávková dedina… Každý domček v dedine je inšpirovaný inou rozprávkou, vďaka čomu sa návštevníci môžu ocitnúť v perníkovej chalúpke, domčeku na stračej nôžke, či v chalupe, v akej žili Kremienok a Chocholúšik. Toto netradičné ubytovanie na Slovenku je tu pre všetkých tých, ktorí z rozprávok stále nevyrástli a namiesto klasiky chcú vyskúšať niečo nové. Nachádza sa v príjemnom prostredí, ktoré ocenia predovšetkým rodiny s deťmi. Viac sa o ubytovaní dočítaš na ich stránke.

• POLOHA: Gäceľská cesta 2667/4, 026 01 Dolný Kubín

Fotografie: Penzionkoliba.sk

Máš už to svoje netradičné ubytovanie na Slovensku, ktoré sa pre teba stane zážitkom vybraté? Ak ešte nie, prečítaj si 1. časť článku, v ktorom nájdeš ďalšie možnosti na výber.